Semináre s Evou Reichelovou

Po dlhšom čase sme pre vás pripravili dva nové interaktívne semináre s doktorkou Evou Reichelovou, s ktorou ste mali možnosť stretnúť sa na Konferencii pre (ne)obyčajných rodičov a takisto na diskusiách o rodičovaní.

1. Ako pomôcť dieťaťu so zmenou

Prvý z nich je určený tým z vás, ktorí chcú trochu viac vedieť o tom, ako pomôcť dieťaťu prejsť náročným obdobím zmeny – či už je to začiatok škôlkovania, školovania, či ide o zmenu školy, zmenu v rodine… veď vy viete najlepšie. Budeme teda hovoriť o tom čo deťom pomáha adaptovať sa a ktoré dobre mienené rady známych vlastne vôbec nie.

12. október (sobota) 2019 o 8.45,

priestory Knižnice pre mládež mesta Košice, pobočka Litpark (Kukučínova).

Kúpiť lístok na seminár Ako pomôcť dieťaťu so zmenou (€ 15)

2. Rodičovské ciele do nového roka

Počas tohto predvianočného seminára budeme hovoriť o tom, aké sú naše predstavy o výchove detí a aké ciele si zvykneme klásť. Samozrejme budeme hovoriť o tom, do akej miery sú naše predstavy naplniteľné, do akej miery ich formuje naše vlastné detstvo a ako sa v tom celom nejako rozumne zorientovať (a zároveň vlastné deti nezlomiť).

14. december (sobota) 2019 o 8.45,

priestory Knižnice pre mládež mesta Košice, pobočka Litpark (Kukučínova).

Kúpiť lístok na seminár Rodičovské ciele do nového roka (€ 15)

Obe stretnutia budú znovu prebiehať tak, aby ste dostali čo najviac príležitostí pýtať sa. Okrem priamych otázok budeme znovu používať aplikáciu Slido.com s hashtagom #superhrdinovia. Kapacita je obmedzená na 60 účastníkov.

Psychologička PhDr. Eva Reichelová, CSc. ukončila jednoodborové štúdium psychológie na Filozofickej fakulte UPJŠ v Košiciach a pokračovala v atestačnom štúdiu klinickej psychológie. Zúčastnila sa mnohých odborných kurzov a výcvikov so zameraním na kognitívno-behaviorálnu terapiu, hypnoterapiu, stavanie rodinných systémov, dynamickú psychoterapiu a psychoanalýzu – katatýmne imaginatívnu psychoterapiu, Rogersovskú psychoterapiu, symbol terapiu. Pôsobila ako súdna znalkyňa v odbore klinická a poradenská psychológia a detskú psychoanalýzu prednášala na Inštitúte psychologických vied na Prešovskej univerzite. Dlhoročné skúsenosti zúročuje v klinickej praxi svojej privátnej ambulancie, kde sa venuje psychoterapii detskej a dospelej klientely. V posledných rokoch sa zameriava predovšetkým na liečbu emočných a výchovných problémov detí za úzkej spolupráce s rodičmi.

Sobotná prednáška PhDr. Evy Reichelovej o hneve rodiča.

Program dňa

8.45 – 9.00 ranný čaj či káva so sladkým pečivom

9.00 – 10.30 prvá časť workshopu Dr. Evy Reichelovej.

10.30 – 10.45 prestávka na vystretie nôh a famózne chlebíky (jesť a piť môžete pokojne počas diskusie)

10.40 – 11.45 druhá časť seminára pod vedením Dr. Evy Reichelovej, a takisto priestor na vaše otázky prostredníctvom Slido.com, znovu s tagom #superhrdinovia.

Dôležité: Chceme vás požiadať, aby ste si počas doobedia zabezpečili opatrovateľov pre vaše deti, keďže naše kapacity nám neumožňujú pripraviť program aj pre ne.

Chceme však, aby tento krátky čas patril len vám. (Výnimkou sú samozrejme dojčiatka.)

Cena seminára je 15 eur. Poplatok zahŕňa honorár prednášajúcej, občerstvenie a kávu či čaj.

Ako pomôcť dieťaťu so zmenou (€ 15)

Rodičovské ciele do nového roka (€ 15)