Detský konflikt a agresia

Na úvod nového roka pre vás máme pripravenú delikatesu. Na jednom mieste spojíme dvoch ľudí, ktorí poznajú prejavy detskej zlosti, nevinné a aj tie zraňujúce, z dvoch strán.

Po dlhšom čase privítame znovu medzi nami klinickú psychologičku Katarínu Ontkovú, ktorá deťom s ich emóciami pomáha v každodennej praxi v terapii. Vedľa nej bude stáť vedúci Bezpečného prístavu, o.z. Marek Polák, ktorý zasa pomáha deťom zlosť spracúvať prostredníctvom pohybu.

Spoločne sa na tomto stretnutí budú zhovárať o tom, ako sa menia prejavy detskej agresie od najmenších detí až po tínedžerov, ktoré prejavy zlosti sú zdravé a ktorým už treba venovať pozornosť, ako ich riešiť a aké vzory hľadať pre naše deti. Takisto neobídeme ani tému šikany. Chceme, aby ste z tohto stretnutia odišli povzbudení a s praktickými nástrojmi.

Stretnutie bude znovu prebiehať tak, aby ste dostali čo najviac príležitostí pýtať sa. Okrem priamych otázok budeme znovu používať aplikáciu Slido.com s hashtagom #superhrdinovia. Kapacita je obmedzená na 65 účastníkov.  

18. január (sobota) 2020 o 8.45,

priestory Knižnice pre mládež mesta Košice, pobočka Litpark (Kukučínova).

Kúpiť lístok (€ 15)

Jednou z dvoch vedúcich seminára bude psychologička Mgr. Katarína Ontková, ktorú ste mohli vidieť aj na jednej z prednášok počas Konferencie (ne)obyčajných rodičov. Je vydatá, má dvoch synov (11r a 8r) a v jej rodine vyrástla do dospelosti aj pestúnska dcéra. Od ukončenia VŠ v odbore psychológia (2005) sa venovala téme náhradnej starostlivosti, najprv v Detskom domove, neskôr v Úsmeve ako dar. Pripravovala náhradných rodičov na prijatie dieťaťa, sprevádzala ich v procese adaptácie a v zvládaní krízových situácií v ich rodinách. Supervidovala aj odborných zamestnancov detských domovov a krízových stredísk. Od roku 2015 sa venuje klinickej psychológii pričom pracuje s detskou i dospelou klientelou.

Mgr. Katarína Ontková v rámci svojej prednášky o hneve dieťaťa.

Druhým vedúcim seminára bude Ing. Marek Polák. Je CEO občianskeho združenia Bezpečný prístav, ktoré sa venuje otázke osobnej bezpečnosti. Bezpečný prístav, o.z. pracuje s dospelými aj seniormi, no zároveň pripravuje aj hravé tréningy pre deti a mládež, prostredníctvom ktorých ich učí spoznávať svoje hranice, vyjadrovať ich voči svojmu okoliu a zdravo spracúvať negatívne emócie.

Bezpečný prístav, o.z. a ich workshop Ako spracovať hnev cez fyzickú aktivitu.

Program dňa

8.45 – 9.00 registrácia, ranný čaj či káva a ku nim fantastické domáce bábovky

9.00 – 10.30 prvá časť workshopu

10.30 – 10.45 prestávka na vystretie nôh a občerstvenie (jesť a piť môžete pokojne počas diskusie)

10.40 – 11.45 druhá časť workshpu, a takisto priestor na vaše otázky prostredníctvom Slido.com, znovu s tagom #superhrdinovia.

Dôležité: Chceme vás požiadať, aby ste si počas doobedia zabezpečili opatrovateľov pre vaše deti, keďže naše kapacity nám neumožňujú pripraviť program aj pre ne. Chceme však, aby tento krátky čas patril len vám. (Výnimkou sú samozrejme dojčiatka.)

Cena seminára je 15 eur. Poplatok zahŕňa honorár obom prednášajúcim, raňajkové bábovky, desiatové chlebíky, ovocie, kávu či čaj.

Kúpiť lístok (€ 15)

Poznámka: po zakúpení je lístok možné z dôvodu choroby vrátiť iba do štvrtka, 16. januára, 12.00.